راهنمای نصب دزدگیر وستا

مرداد, 1394 بدون نظر آموزش, وستا

عملکرد بالا ، چند کانال

سیستم کنترل خودرو از راه دور

 راهنماي استفاده از دزدگير وستا         

با زدن كليد :سيستم با زدن يك بوق و روشن ماندن چراغ راهنما به مدت 3 ثانيه درها قفل مي شود.

با زدن كليد :سيستم با زدن 2 بوق، زدن 4 چراغ راهنما درب ها باز مي شود.

با زدن كليد :سيستم با زدن اين كليد چراغ ها به مدت 3 ثانيه روشن مي شود و درب ها قفل
مي شود.

با زدن كليد:با فشردن و نگه داشتن كليد صندوق پران به مدت 5 ثانيه درب صندوق عقب باز
مي شود.

قابل توجه نصاب های عزیز

 • هنگام سيم كشي لطفاً سيم­هاي مربوط به ورودي درب ها چه مثبت و چه منفي در صورت استفاده نشدن رها نشوند.
 • به اين ترتيب اگر مثبت درب ورودي استفاده نشد به زمين متصل شود. و اگر سيم منفي درب استفاده نشد به مثبت متصل شود.

                                               

لرن كردن ريموت به دستگاه:

كليد شماره (1) اين كليد دو كاره مي باشد. كاربرد اول:

به اين صورت كه اگر يك فشار لحظه اي بدهيد LED‌ يك چشمك مي زند به اين منظور كه مدار آماده ذخيره ريموت اول مي شود و سپس اگر دوباره يك فشار لحظه اي ديگر بدهيد LED 2 چشمك مي زند بدين منظور كه مدار آماده ذخيره ريموت دوم مي شود.

كاربرد دوم:

با نگه داشتن كليد دستگاه دزدگیر به مدت 2 ثانيه آماده لرن شدن كليد صندوق پران ريموت مي شود. كه با نگه داشتن كليد صندوق پران، ريموت مدار آن را ذخيره مي كند. (نحوی لرن‌شدن ريموت ها در قسمت بعدي آموزش داده مي شود).

كليد شماره (2): با نگه داشتن كليددستگاه دزدگیر به مدت 2 ثانيه آماده لرن‌شدن كليد قفل ريموت مي شود.

كليد شماره (3): با نگه داشتن كليددستگاه دزدگیر به مدت 2 ثانيه آماده لرن شدن كليد باز ريموت مي شود.

کليد شماره (4): با نگه داشتن كليددستگاه دزدگیر به مدت 2 ثانيه آماده لرن شدن كليد قفل بي صداي ريموت مي شود.

كليد شماره (5): اين كليد 2 كاربرد دارد.

كاربرد اول: اگر يك فشار لحظه اي به كليد بدهيد كليد تمام حافظه هاي ريموت را پاك مي كند. (آماده لرن مجدد می گردد)

كاربرد دوم: اگر كليد دستگاه دزدگیر به مدت 2 ثانيه نگه داشته شود ، آماده لرن ‌شدن باكليد آژير ريموت مي شود.

 

 

نحوه لرن‌كردن كليدهاي ريموت به دستگاه:  (برای مثال)        

به طور همزمان کلید دستگاه دزدگیر و کلید ریموت (مثلاً کلید باز ریموت) را فشار داده و تا اتمام کار باید نگه داشته شود. با فشار هر دو کلید به طور همزمان ابتدا LED سبز یک چشمک زده و باید بلافاصله انگشت خود را از روی دکمه دستگاه دزدگیر برداشته و همچنان انگشت بر روی کلید ریموت (مثلاً کلید باز ریموت) باشد تاLED  سبز دستگاه دزدگیر چشمک دوم خود را بزند.به این ترتیب کلید ریموت (مثلاً کلید باز ریموت) لرن شده است.                                                                        

 نکاتی که کاربر باید بداند:

 • موقعی که کد دستگاه را تغییر می دهید، wifi دستگاه دزدگیر به مدت 20 ثانیه قطع می گردد و مجدد وصل می گردد.
 • اگر در صورت ارسال SMS به دستگاه دزدگير خود پيامكي دريافت نكرديد (مثلا گزينه مكان يابي خودرو را كليك كرده و پيامكي براي شما ارسال نگردد) در اين صورت سيم كارت دستگاه دزدگير بايد شارژ گردد.

 

 • ویژگی های شاخص دزدگیر :

در صورتی که خودرو مورد سرقت قرار گیرد ابتدا یک  sms  با این مظمون برای شما ارسال می گردد: “خودرو در حال سرقت است” و سپس گوشی شما در هر حالتی که باشد به غیر از خاموش بودن یک آلارم برای شما می زند که شما را متوجه اتفاقی که برای خودروی شما افتاده می کند.

 

 • در صورتی که شخص دیگری (غریبه) با موبایل خود به سیم کارت دزدگیر(دستگاه) sms بدهد و قصد ورود به خودروی شما را داشته باشد sms برای شما می آید به این مظمون: “ورود غیر مجاز به خودروی شما توسط این شماره :  ” 4038…0912″ .

 

 • اگر دزدگیر فعال باشد، در صورتی که درب خودرو توسط دزد باز گردد ابتدا یک sms  با این مظمون برای شما ارسال می گردد: “درب خودرو باز است” و سپس گوشی شما در هر حالتی که باشد به غیر از خاموش بودن یک آلارم برای شما می زند که شما را متوجه اتفاقی که برای خودروی شما افتاده می کند.

 

 • اگر دزدگیر فعال باشد، در صورتی که درب خودرو توسط دزد باز گردد و سوئیچ را بچرخاند که خودرو را روشن کند ابتدا یک sms  با این مظمون برای شما ارسال می گردد: سوئیچ خودرو باز است و سپس گوشی شما در هر حالتی که باشد به غیر از خاموش بودن یک آلارم برای شما می زند که شما را متوجه اتفاقی که برای خودروی شما افتاده می کند. ضمنا در ادامه  با استارت زدن به هیچ عنوان خودرو روشن نمی گردد.

 

 

قفل مركزي مثبت:

نارنجی(1)، نارنجی خط دار(4): مثبت باتری

سفید(2)، سفید خط دار(5): خروجی مستقیم برای پمپ

زرد(3)، زرد خط دار(6): منفی باتری (بدنه)

خروجي منفي جهت قفل مركزي:

نارنجی(1)، نارنجی خط دار(4): قطع شود

سفید(2)، سفید خط دار(5): خروجی منفی برای پمپ

زرد(3)، زرد خط دار(6): بدنه

 

قهوه ای (7): راهنما

قهوه ای(8): راهنما

صورتی (9): آژیر

قرمز(10): صندوق پران

طوسی(11): تحریک مثبت شیشه بالابر

زرد(12): قطع کن(رله قطع)

 

قرمز خط دار(13): تحریک منفی شیشه بالابر

سفید(14): برق سوئیچ(ACC)

آبی(15): لادری منفی

سبز(16): لادری مثبت

مشکی(17): بدنه

قرمز(18): برق 12+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

راهنماي نصب نرم افزار بر روي موبايل

 

 • ابتدا app را بر روی گوشی مورد نظر نصب کرده، wifi  گوشی را روشن کرده و سپس باید wifi دستگاه را بر روی موبایل فعال کنید. در همه مراحل از روشن بودن wifi  اطمینان حاصل کنید.

در مرحله بعد app را باز می کنید.

 • زبان مورد نظر را انتخاب کنید.(در همه مراحل از روشن بودن wifi اطمینان حاصل کنید)
 • خودرو مورد نظر را انتخاب کنید.(در همه مراحل از روشن بودن wifi اطمینان حاصل کنید)

در مرحله بعد کد دستگاه: که برای همه دزدگیرها یکسان است را مشاهده می کنید و با زدن علامت فلش به مرحله بعد می روید. نکته مهم اینکه بعد از راه اندازی کامل نرم افزار ، کاربر باید کد دستگاه را تغییر دهد و کد دلخواه خود را قرار دهد که 4 رقمی است و عدد می باشد.( از روشن بودن wifi  اطمینان حاصل کنید.)

مرحله بعد شماره دستگاه: در این مرحله شماره سیم کارت وارد شده در دستگاه دزدگیر باید نوشته شود و علامت فلش را زده تا به مرحله بعد برود.( سیم کارت باید در دستگاه دزدگیر قرار گیرد.)

مرحله بعد نام دستگاه: نام دستگاه که به دلخواه کاربر می باشد و محدودیت نوشتاری چه فارسی چه انگلیسی و محدودیت عددی وجود ندارد، را وارد کرده که نام دستگاه همان وای فای می باشد که به گوشی متصل می گردد.

مرحله بعد شماره خود: شماره تلفن همراه مالک خودرو یا استفاده کننده از موبایل باید وارد گردد. سپس علامت فلش را بزنید.(در همه مراحل از روشن بودن wifi  اطمینان حاصل کنید)

مرحله آخرثبت: با زدن دکمه ثبت شما وارد برنامه اصلی می گردید.در اینجا از app  خارج گردید.برای شما یک sms  با این نوشته می آید: “شماره شما با موفقیت ذخیره شد” .سپس دوباره وارد app  شده و می توانید به خودرو خود متصل گردید و با گزینه  wifi یا sms  می توانید درب های خودرو را باز و بسته کنید.

 

 • منوی تنظیمات: (در تمام مدتی که در app هستید wifi گوشی باید روشن باشد و به دزدگیر متصل باشید)

 

 • انتخاب زبان: زبان مورد نظر خود را می توانید انتخاب کنید یا تغییر دهید.

 

 • نام دستگاه: نام دستگاهی را که قبلا انتخاب کرده اید ، می توانید تغییر دهید.(هم نام خودرو است و هم نام wifi)
 • شماره دستگاه: یک سیم کارت قبلا در دستگاه دزدگیر گذاشته شده است و شماره این سیم کارت را به عنوان شماره دستگاه باید وارد کنید.(البته در ابتدا وارد شده است ، پس نیازی نیست دوباره وارد کنید)
 • شماره خود را وارد کنید:

در این مرحله شما تا 3 شماره موبایل را مجاز هستید به دستگاه بدهید که این 3 موبایل می توانند به تمامی امکانات app  دسترسی داشته و استفاده کنند. با وارد کردن هر شماره موبایل و زدن دکمه تنظیم شماره ، برای همان شماره موبایل یک  sms  با مظمون ” شماره با موفقیت ذخیره شد” ارسال می گردد.که نیازی به وارد کردن شماره اول نیست.در ابتدای کار شماره همراه مالک خودرو یا استفاده کننده وارد شده است.

 

 • منوی امنیت: (از روشن بودن wifi اطمینان حاصل کنید)

 

معرفی رمز اول: شما می توانید یک رمز دلخواه بدون محدودیت نوشتاری چه فارسی چه انگلیسی و عددی را  به دستگاه داده با این کار از این پس هر بار بخواهید وارد app  خودرو خود شوید باید این رمز را وارد کنید و در صورتی که تمایلی برای استفاده دائم از آن ندارید می توانید از گزینه غیر فعال کردن رمز اول استفاده کنید.

 

 • روش وارد کردن رمز اول به این صورت است: (از روشن بودن wifi اطمینان حاصل کنید)

بر روی گزینه معرفی رمز اول کلیک کرده سپس از شما گذر واژه را می خواهد آن را وارد کرده وتکرار گذر واژه را نیز وارد کرده و دکمه تنظیم را در آخر می زنید. حال اگر بخواهید رمز اول را غیر فعال کنید بر روی گزینه غیر فعال کردن رمز اول کلیک کرده که در پایین موبایل پیام گذر واژه غیر فعال شد را نمایش می دهد

 

 • تغییر رمز دوم: (از روشن بودن wifi اطمینان حاصل کنید)

با وارد کردن این رمز ، دسترسی به خودرو شما برای سرقت باز هم محدودتر شده و امنیت آن بالا می رود.البته در ابتدا شما به صورت فابریک کد دستگاه و رمز دوم را دارید و نیازی به وارد کردن آن ندارید.کد دستگاه به صورت فابریک: 2468 و رمز دوم به صورت فابریک: 5555 است. پس از راه اندازی نرم افزار حتما باید کد دستگاه و رمز دوم تغییر داده شود(در صورت تغییر ندادن هیچ مسئولیتی بر عهده تولید کننده دستگاه دزدگیر وستا نیست) ابتدا باید از متصل بودن وای فای گوشی به خودرو  اطمینان حاصل کنید سپس روی گزینه تغییر رمز دوم کلیک کرده و در ادامه رمز دوم فعلی را وارد کرده(5555) و علامت فلش را زده ،سپس  رمز دوم را که 4 رقم است وارد کنید و دکمه تنظیم را بزنید که در پایین صفحه موبایل “رمز دوم تغییر کرد” نمایش داده می شود.

 

 • تغییر کد دستگاه: (از روشن بودن wifi اطمینان حاصل کنید)

ابتدا باید از متصل بودن وای فای گوشی به خودرو اطمینان حاصل کرده ، سپس بر روی گزینه تغییر کد دستگاه کلیک کرده و سپس در قسمت کد قبلی دستگاه(کد دستگاه به صورت فابریک: 2468 و رمز دوم به صورت فابریک: 5555 است) ، شماره 2468 را وارد کرده سپس در قسمت کد جدید دستگاه ، شماره جدید را که 4 رقم است ، وارد کرده و سپس دکمه تنظیم را زده که در پایین صفحه موبایل این جمله برای شما می آید “کد دستگاه با موفقیت تغییر کرد لطفا برنامه را بسته و مجدد وارد شوید” سپس از app  خارج شده و با باز کردن مجدد app  کد دستگاه تغییر کرده و کد جدید جایگزین کد قبلی گردیده است. با تغییر دادن کد دستگاه ، و تغییر دادن رمز دوم دیگر به هیچ عنوان امکان دسترسی موبایل دیگری وجود ندارد و خودرو شما در امنیت کامل در اختیار مالک خودرو  قرار دارد.

 

 • بازیابی کد دستگاه:

در صورت فراموش کردن کد دستگاه و رمز دوم، با زدن دکمه ی بازیابی کد دستگاه می توانید کد دستگاه و رمز دوم جاری را به صورت پیامک (sms) دریافت کنید.

 

 

 • راه اندازی مجدد دستگاه: (از روشن بودن wifi اطمینان حاصل کنید)

در صورتی که دستگاه دزدگیر به هر دلیلی چه با wifi  یا  sms  موجود بر روی  app  شما ، درب های  خودرو را باز و بسته نکرد ، دکمه راه اندازی مجدد دستگاه را بزنید وبا شنیدن صدای تک آژیر بعد از تقریبا یک دقیقه خودرو آماده فرمان پذیری از app  شما را دارد.( پيشنهاد مي گردد كه كاربران قبل از مسافرت يك بار دستگاه دزدگير خود را با زدن دکمه راه اندازی مجدد دستگاه ، ريست كنند  تا از صحت كار دستگاه اطمينان حاصل کنند.)

 

 • قفل اتوماتیک:

زمانی که درب ماشین قفل است و شما با استفاده از ریموت یا app  روی گوشی، دکمه باز شوندگی درب خودرو را زده اما به هر دلیلی درب خودرو را باز نکنید، اگر فراموش کنید که دکمه قفل را بزنید  به صورت اتوماتیک  بعد از 30 ثانیه درب های خودرو قفل می شوند. چنانچه تمایلی برای به این شکل قفل شدن خودرو نداشته باشید می توانید با زدن دکمه قفل اتوماتیک آن را غیر فعال کرده که با یک تک آژیر به شما نشان داده می شود و دیگر، درب های خودرو پس از 30 ثانیه قفل نمی شوند. برای فعال کردن مجدد این گزینه، با زدن مجدد دکمه قفل اتوماتیک آن را فعال کرده که با صدای دو آژیر پشت سر هم شنیده می شود.

 

 • منوی بعد سرقت:

گزینه اول: خودرو خاموش شود: در صورت سرقت خودرو با زدن این گزینه ، خودرو در هر سرعتی که باشد آرام آرام از سرعتش کاسته شده تا توقف کامل ویک sms   با مظمون ” خودرو خاموش شد” ارسال می گردد. ضمنا به هیچ عنوان روشن نمی گردد مگر ریموت خود دستگاه یا app مربوط به دستگاه که به آن متصل است گزینه باز کردن در را بزنید در این صورت قابل استارت زدن می باشد.

 

 • گزینه دوم: مکان یابی خودرو:

که با زدن این گزینه برای شما یک sms  می آید که لینک موقعیت را می دهد. با زدن بر روی لینک مورد نظر می توانیم موقعیت خودرو را بر روی نقشه مشاهده کنیم البته شما می توانید offline  با برنامه Osman پلاس که بر روی سایت شرکت یا کانال تلگرام شرکت قابل دانلود می باشد موقعیت یابی کنید و یا به صورت online با برنامه  google map (که با تغییر در تنظیمات موبایل بعد انتخاب برنامه ها بعد انتخاب map بعد انتخاب همیشه سوال شود را فعال کرده)  امکان مشاهده  offline و online، هر دو را داشته باشید.

 

منوی صفحه اصلی: دارای دو گزینه است:

1- wifi  و 2- sms

 • گزینه wifi: با زدن این گزینه می توانید از نزدیک همانند ریموت دوم درب خودرو را باز و بسته کنید.
 • گزینه sms: با زدن این گزینه شما می توانید درب خودرو را از مسافت دور يا نزدیک، باز و بسته کنید.

 

مصرف کننده گرامی ضمن قدردانی از خرید شما ، قبل از نصب دستگاه دزدگیر توسط خودتان یا نصاب یا مغازه دار عزیز ، حتما با شماره تلفن داده شده در پایین این صفحه تماس گرفته شود تا راهنمائی های لازم جهت نصب دزدگیر و نصب نرم افزار خدمت شما ارائه گردد.در صورتی که بدون هماهنگی با شرکت ، دستگاه دزدگیر نصب گردد و دچار مشکل یا خرابی گردد ، هیچ گونه مسئولیتی بابت خرابی دستگاه دزدگیر بر عهده شرکت دانش بنیان گستره پرداز هوشمند وستا نخواهد بود و شامل گارانتی نمی باشد.

 

راهنمای نصب دستگاه دزدگیر و راهنمای نصب نرم افزار بر روی موبایل به صورت فیلم کوتاه در سایت و کانال تلگرام شرکت دانش بنیان گستره پرداز هوشمند وستا موجود می باشد.

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است.

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است.لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.